Nieprzyjaciela zatrzymano prawie na wszystkich kierunkach, od Kijowa odrzucono ich prawie na 70 kilometrów

Nieprzyjaciela zatrzymano prawie na wszystkich kierunkach, od Kijowa odrzucono ich prawie na 70 kilometrów

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Wróg nie był w stanie znacząco posunąć się na terytorium Ukrainy, wróg został zatrzymany prawie na wszystkich kierunkach.

Według korespondenta Ukrinformu rzecznik MON Ołeksandr Motuzjanyk powiedział to podczas briefingu, odpowiadając na pytanie, czy w ostatnich dniach linia frontu przesunęła się w głąb Ukrainy.

„W tej chwili nie nastąpiły żadne istotne zmiany w środowisku operacyjnym. Wróg został zatrzymany prawie na wszystkich kierunkach, z których się zbliżał. W niektórych kierunkach wróg został odepchnięty, w szczególności w ciągu ostatnich kilku dni wróg został odepchnięty od stolicy o około 70 km” – powiedział mówca.

Jak podawał Ukrinform, łączne straty bojowe wroga od 24 lutego do 19 marca wynoszą około: personel - około 14 400 osób, czołgi - 466, bojowe wozy opancerzone - 1470, systemy artyleryjskie - 213, MLRS - 72, systemy przeciwlotnicze - 44, samoloty - 95, śmigłowce - 115, sprzęt samochodowy - 914, statki / łodzie - 3, zbiorniki z paliwem i smarami - 60, bezzałogowe statki powietrzne poziomu operacyjno-taktycznego - 17, wyposażenie specjalne - 11. Dane są okraślane i weryfikowane. Liczenie komplikuje duża intensywność działań wojennych.

W ciągu ostatniego dnia wojska rosyjskie wystrzeliły na Ukrainę 14 pocisków i przeprowadziły 40 nalotów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-