W Rubiżnym spod gruzów zniszczonego przez wroga domu wyciągnięto dwoje martwych dzieci i kobietę

W Rubiżnym spod gruzów zniszczonego przez wroga domu wyciągnięto dwoje martwych dzieci i kobietę

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W Rubiżnym w obwodzie ługańskim ratownicy wyciągnęli dwoje martwych dzieci i kobietę spod gruzów domu zniszczonego przez rosyjskich najeźdźców i uratowali kolejne dziecko.

Według Ukrinformu Państwowe Pogotowie Ratunkowe Ukrainy poinformowało o tym w Telegramie.

„19 marca w wyniku ostrzału zniszczono budynek mieszkalny w mieście Rubiżne w obwodzie ługańskim, pod gruzami znaleziono ludzi ... Najpierw dwoje dzieci zostało wyciągniętych spod gruzów bez śladów życia ratownicy przeprowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową, ale niestety po przyjeździe ratownicy medyczni ogłosili śmierć dzieci. Ratownicy kontynuowali rozbiórkę gruzów i znaleźli kobietę i dziecko. Obecnie pracownicy medyczni stwierdzili śmierć kobiety. Dziecko zostało uratowane, jego stan jest stabilny i zadowalający” – powiedzieli ratownicy.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę.

Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych.Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

Ukraina oficjalnie złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-