Toczą się walki o Azovstal, hutniczy gigant faktycznie jest niszczony – Denisenko

Toczą się walki o Azovstal, hutniczy gigant faktycznie jest niszczony – Denisenko

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W zakładzie Azovstal w Mariupolu toczą się walki, można wstępnie powiedzieć, że ten metalurgiczny gigant faktycznie jest niszczony. Zadaniem putina nie jest demilitaryzacja, ale deindustrializacja Ukrainy”

Doradca ministra spraw wewnętrznych Wadym Denisenko powiedział to w maratonie telefonicznym, donosi Ukrinform.

„Teraz trwają walki o Azovstal. Według dostępnych danych możemy powiedzieć, że straciliśmy tego gospodarczego giganta. W rzeczywistości jeden z największych zakładów metalurgicznych w Europie jest faktycznie niszczony… Musimy jasno zrozumieć, że to jest Osobisty rozkaz putina, by zniszczyć to miasto, a równolegle, oczywiście, jedno z jego kluczowych zadań w tej wojnie. Bez względu na to, jak ta wojna się skończy, bez względu na to, co będzie dalej, jego zadaniem nie jest demilitaryzacja Ukrainy, jego zadaniem jest deindustrializacja Ukrainy. Czyli wszystko zrobić tak, by po nich odbudowywać fabryki przez kolejne dziesięciolecia” – powiedział doradca ministra.

Denisenko przypomniał, że 18 marca części mieszkańców miasta udało się wyjechać w bezpieczne rejony.

„W Berdiańsku został utworzony punkt tranzytowy, nazwijmy go tak, w którym ludzie mogą się zatrzymać i uzyskać pomoc. Miejmy nadzieję, że dzisiaj będziemy również mogli zrobić korytarze humanitarne, aby jeszcze więcej ludzi mogło uciec z tego oblężonego miasta” - powiedział Denisenko.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę.

Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych.Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

Ukraina oficjalnie złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-