Papież Franciszek nazwał wojnę rosji na Ukrainie „perwersyjnym nadużyciem władzy”

Papież Franciszek nazwał wojnę rosji na Ukrainie „perwersyjnym nadużyciem władzy”

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Tragedia wojny w Europie Środkowej dotyka całego świata chrześcijańskiego, który po raz kolejny zmierzył się z „perwersyjnym nadużyciem władzy” i „fanatycznymi interesami najeźdźcy”,

Jak informuje Ukrinform, czytamy w liście papieża Franciszka do przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Europy arcybiskupa wileńskiego Gintarasa Grusasa z okazji otwarcia Europejskich Dni Katolickich w piątek 18 marca w stolica Słowacji Bratysławie.

„Uderza nas tragedia wojny rozwijającej się w Europie Środkowej; nigdy nie sądziliśmy, że zobaczymy sceny przypominające wielkie wojny ubiegłego wieku” – napisał papież Franciszek.

Zauważył, że ludzkość po raz kolejny została zagrożona przez „perwersyjne nadużycie władzy i fanatyczne interesy, które skazują bezbronnych ludzi na cierpienie z powodu brutalnego okrucieństwa”.

„Straszne wołanie o pomoc naszych ukraińskich braci i sióstr motywuje nas, jako wspólnotę wierzących, nie tylko do poważnego myślenia, ale także do płakania z nimi i robienia czegoś dla nich; dzielić cierpienie ludzi, których tożsamość, historia i tradycje zostały zranione” – powiedział Papież.

Papież wezwał wiernych do dalszej modlitwy, aby „ci, w których rękach znajduje się los narodów, dołożyli wszelkich starań, aby zakończyć wojnę i rozpocząć konstruktywny dialog w celu zakończenia ogromnej humanitarnej tragedii, jaką ona powoduje”.

Jak donosi Ukrinform, papież wezwał do zakończenia działań wojennych na Ukrainie i zagwarantowania ludności cywilnej gumowych korytarzy, a ukraiński Mariupol nazwał „miastem męczenników”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-