Wojska rosyjskie straciły już prawie 14,5 tys. żołnierzy, 446 czołgów i 95 samolotów

Wojska rosyjskie straciły już prawie 14,5 tys. żołnierzy, 446 czołgów i 95 samolotów

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Od 24 lutego do 19 marca rosyjscy najeźdźcy stracili około 14,4 tys. osób – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, donosi Ukrinform.

Ponadto nieprzyjaciel stracił:

czołgi – 466, bojowe wozy opancerzone – 1470, systemy artyleryjskie – 213, wyrzutnie rakietowe – 72, obrona przeciwlotnicza – 44, samoloty – 95, śmigłowce – 115, pojazdy – 914, statki/łodzie – 3, zbiorniki paliwa - 60, bezzałogowe statki powietrzne - 17, wyposażenie specjalne - 11.

Dane są aktualizowane. Obliczenia komplikuje duża intensywność działań wojennych.

Jak informowaliśmy, rosyjski prezydent putin 24 lutego rozpoczął zakrojoną na szeroką skalę inwazję na Ukrainę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, granatów rakietowych i pocisków balistycznych.

Stany Zjednoczone, Unia Europejska i inne kraje nałożyły sankcje na rosję jako agresora, którego międzynarodowa izolacja rośnie z dnia na dzień.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-