Chiny – o wojnie na Ukrainie: to nie to, co chcemy widzieć

Chiny – o wojnie na Ukrainie: to nie to, co chcemy widzieć

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Chiny i Stany Zjednoczone muszą współpracować, aby zapewnić światu pokój i spokój, a wojna na Ukrainie nie jest tym, czego chcą Chiny.

Według Ukrinform, powołując się na Xinhua, prezydent Chin Xi Jinping powiedział to w rozmowie z prezydentem USA Joe Bidenem.

Chiński przywódca zauważył, że od pierwszej online rozmowy między przywódcami Chin i Stanów Zjednoczonych dominujący na świecie ruch na rzecz pokoju i rozwoju „stał przed poważnymi wyzwaniami, a świat nie jest już spokojny i stabilny”.

„Kryzys na Ukrainie nie jest czymś, co chcemy widzieć” – powiedział chiński przywódca.

Xi Jinping podkreślił, że konflikty i konfrontacje nie leżą w niczyim interesie i że „społeczność międzynarodowa musi przede wszystkim cenić pokój i bezpieczeństwo”.

Dodał, że Chiny i Stany Zjednoczone, jako stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ i dwie najsilniejsze gospodarki świata, powinny nie tylko „kierować stosunkami między obydwoma krajami we właściwym kierunku, ale także” dzielić zobowiązania międzynarodowe i działać na rzecz pokoju i spokój ”.

Jak donosi Ukrinform, prezydent USA Joe Biden omówił agresję rosji na Ukrainę podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Chin Xi Jinpingiem w piątek, 18 marca.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-