Negocjacje z Rosją: KP mówi, że Ukraina broni „każdego przecinka”

Negocjacje z Rosją: KP mówi, że Ukraina broni „każdego przecinka”

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Andrij Sibiga zapewnił, że Ukraina w negocjacjach z federacją rosyjską broni ukraińskich interesów państwowych, w których kompromisu nie może być.

Powiedział to na antenie jednego maratonu telefonicznego UArazem, donosi Ukrinform.

Delegacja ukraińska zdecydowanie broni i będzie bronić interesów państwa ukraińskiego. W tych kwestiach nie może być kompromisu” – powiedział Sibiga.

Podkreślił, że przedstawiciele Ukrainy opowiadają się za zawieszeniem broni i wycofaniem wojsk rosyjskich, integralnością terytorialną i suwerennością Ukrainy oraz gwarancjami bezpieczeństwa.

Według niego Ukraina musi otrzymać jasne i wiarygodne gwarancje bezpieczeństwa od kluczowych sojuszników i partnerów.

Jednocześnie wiceszef KP poinformował, że negocjacje z rosją są bardzo trudne, ponieważ rosyjscy najeźdźcy znajdują się na terytorium Ukrainy, a każdy przecinek przechodzi „trudne dyskusje”.

„Negocjacje trwają nieprzerwanie między odpowiednimi grupami negocjacyjnymi. Mogę powiedzieć, że jeśli ocenimy to z profesjonalnego punktu widzenia, to mamy pewną dynamikę, jeśli chodzi o postęp w procesie negocjacyjnym” – powiedział Sibiga.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę.

Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-