Wojna z Ukrainą cofnie rosjan do „dziwnych lat 90” – Zełenski

Wojna z Ukrainą cofnie rosjan do „dziwnych lat 90” – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Wołodymyr Zełenski jest przekonany, że wojna rozpętana przez federację rosyjską przeciwko Ukrainie zniszczy dorobek rosjan z  ostatnich 25 lat i będzie namacalnym i bolesnym upadkiem dla najeźdźców.

Oświadczył to w nagraniu wideo, donosi Ukrinform.

„Okupanci nie przestają palić swojego dziedzictwa narodowego w wojnie z Ukrainą. Jestem pewien, że atakując nas, zniszczą wszystko, co społeczeństwo rosyjskie osiągnęło w ciągu ostatnich 25 lat. I powrócą tam, skąd kiedyś zaczęli wyrastać - jak mówią, w „dziwnych latach 90.” Tylko bez wolności, bez twórczego pragnienia milionów ludzi do pracy na rzecz rozwoju ich państwa” – powiedział Zełenski.

Według niego taka będzie cena wojny z Ukrainą dla rosji.

„To będzie dla nich upadek, bolesny upadek. I odczują to – nawet pomimo „opium dla narodu” odbieranego od telewizyjnych propagandystów” – podkreślił prezydent.

Szef państwa zauważył, że ​​niesprawiedliwa i agresywna wojna zawsze ma wysoką cenę dla agresora.

Podkreślał jednocześnie, że bez względu na to, co stanie się z rosjanami, nie może pocieszyć Ukraińców, bo nie wskrzesi naszych zmarłych, nie odbuduje naszych miast i nie uleczy duchowej rany, która zostanie z nami na zawsze.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę.

Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-