W centrum Lwowa ustawiono 109 pustych wózków - dla upamiętnienia dzieci zabitych przez wroga

W centrum Lwowa ustawiono 109 pustych wózków - dla upamiętnienia dzieci zabitych przez wroga

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W centrum Lwowa odbywa się akcja społeczna „Cena wojny”, której celem jest zwrócenie uwagi świata na śmierć niewinnych ukraińskich dzieci.

W ramach akcji na Rynku ustawiono 109 wózków dziecięcych jako symbol 109 dzieci zabitych od czasu inwazji wroga na pełną skalę – informuje Ukrinform powołując się na służbę prasową Lwowskiej Rady Miejskiej.

„W ciągu 22 dni inwazji na pełną skalę wojska rosyjskie bezwzględnie zabiły 109 ukraińskich dzieci. 109 dzieci, które stały się aniołami i teraz zamiast zdecydowanych działań świata strzegą nieba Ukrainy. Liczba ta nie uwzględnia strat w Mariupolu, który jest stale pod ostrzałem. Liczba śmierci wzrasta z dnia na dzień w związku z ludobójstwem dokonywanym przez wroga na narodzie ukraińskim” – podkreślali organizatorzy imprezy.

Merostwo wzywa dorosłych na całym świecie do ochrony ukraińskich dzieci i zapewnienia im przyszłości - domagają się od rządów innych krajów zamknięcia nieba nad Ukrainą. Uczestnicy akcji proszeni są o opowiedzenie o zbrodniach wroga, zrobienie zdjęć z akcji i opublikowanie ich na portalach społecznościowych z hasztagiem #closethesky.

Jak podał Ukrinform, 18 marca o godzinie 6:25 we Lwowie doszło do wybuchów. Mer Andrij Sadowy powiedział, że rakiety spadły w pobliżu lotniska i zniszczyły zakład naprawy samolotów. Według danych wojskowych z Morza Czarnego do Lwowa wystrzelono sześć pocisków, z których dwa zostały wyeliminowane. Jedna osoba została ranna.

24 lutego rosyjski prezydent putin ogłosił początek wielkiej inwazji na Ukrainę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, granatów rakietowych i pocisków balistycznych.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-