Kuleba jest gotowy omawiać z Ławrowem konkretne kwestie, a nie słuchać propagandy

Kuleba jest gotowy omawiać z Ławrowem konkretne kwestie, a nie słuchać propagandy

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba jest gotów spotkać się z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem, jeśli ten pragnie rozwiązania zamiast promować rosyjskie narracje.

Według Ukrinformu, Kuleba powiedział to w wywiadzie dla „Ukraińskiej Prawdy”.

Stwierdził, że nie miał dużych oczekiwań po trójstronnym spotkaniu w Antalyi i stwierdził, że Ławrow nie był tam gotowy do podejmowania jakichkolwiek decyzji.

„Więc w końcu trochę go patrolowałem, bo nie było nic do stracenia. Ale nagrywamy z tobą wywiad, więc miałem spotkanie z Cavusoglu tuż przed tym. Był w Moskwie dzień wcześniej i powiedział, że widzi potencjał do kontynuowania tych spotkań. Powiedziałem, że jestem gotowy na spotkanie z Ławrowem. Najważniejsze by przychodził na te spotkania, aby znaleźć rozwiązanie, a nie tylko mówić i powtarzać klasyczne narracje rosyjskiej propagandy” – powiedział Kuleba.

Według niego, ogólnie rzecz biorąc, rosyjska dyplomacja jest teraz „w mniej więcej takim samym stanie jak rosyjskie siły zbrojne”, ale Ławrow nadal wypowiada narrację propagandową w rozmowach.

„Jestem gotowy z nim porozmawiać, jestem gotowy na poważną, merytoryczną rozmowę z nim. Ale wszystkie te publiczne narracje należy pominąć w pokoju negocjacyjnym. Wtedy będziemy mogli osiągnąć rezultat. Jeśli Rosja dalej będzie wykorzystywała rozmowy do powtarzania swoich truizmów, to nigdzie nie dojdziemy” - powiedział szef ukraińskiej dyplomacji.

Jak informował Ukrinform, 10 marca w Antalyi odbyło się trójstronne spotkanie ministrów spraw zagranicznych Ukrainy, Turcji i Rosji, które miało zakończyć rosyjską agresję na Ukrainę.

24 lutego prezydent rosji władimir putin zapowiedział zakrojoną na szeroką skalę inwazję na Ukrainę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, granatów rakietowych i pocisków balistycznych.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-