Kiedy USA podejmują decyzję o uzbrojeniu dla Ukrainy, część uzbrojenia już przekracza granicę - Markarowa

Kiedy USA podejmują decyzję o uzbrojeniu dla Ukrainy, część uzbrojenia już przekracza granicę - Markarowa

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraina współpracuje z Pentagonem non-stop, aby nieść pomoc wojskową, więc gdy pewne decyzje zapadają w Stanach Zjednoczonych, część broni już przekracza granicę.

Ambasador Ukrainy w Stanach Zjednoczonych Oksana Markarowa powiedziała to w wywiadzie dla Voice of America, donosi Ukrinform.

Zauważyła, że ​​pomoc, jakiej Stany Zjednoczone udzieliły Ukrainie w zeszłym roku i której udzielają teraz, jest procesem ciągłym, który „przyspiesza i rośnie”.

"Nie będę ujawniać tych rzeczy, o których nasz wróg nie musi wiedzieć. Ale kiedy zapadają pewne decyzje i są one publiczne, w tym momencie pewne rzeczy już przekraczają granicę. Dlatego w rzeczywistości jest to proces równoległy" - Markarowa powiedziała w odpowiedzi na pytanie, kiedy możemy spodziewać się na Ukrainie broni przewidzianej w nowym pakiecie pomocowym ze Stanów Zjednoczonych.

Ambasador zaznaczyła, że przyjęcie odpowiednich decyzji przez Kongres USA i prezydenta Joe Bidena otworzyło prawną możliwość udzielenia Ukrainie pomocy wojskowej, ale praca strony ukraińskiej z Pentagonem trwa nieprzerwanie.

„Dlatego nie jest to pakiet, za który teraz coś się kupi. Wszystko jest w toku - poinformował Markarowa.

Jak donosi Ukrinform, prezydent USA Joe Biden podczas przemówienia wygłoszonego w Białym Domu 16 marca powiedział, że Stany Zjednoczone przeznaczą dodatkowe 800 mln USD, które wraz z poprzednią transzą 200 mln USD zostaną przeznaczone wyłącznie na zapewnienie Ukrainie obronnych systemów i broni w warunkach rosyjskiej agresji.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-