Agresor wystrzelił pociski w Kramatorsk - 2 osoby zginęły, a 6 zostało rannych

Agresor wystrzelił pociski w Kramatorsk - 2 osoby zginęły, a 6 zostało rannych

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Rankiem 18 marca rosyjski agresor wystrzelił pociski na Kramatorsk w obwodzie donieckim -poinformował w Telegramie szef donieckiej obwodowej administracji wojskowej Pawło Kyrylenko, donosi Ukrinform.

„Rano Rosjanie rozpoczęli atak rakietowy na Kramatorsk. Uderzyli w budynek mieszkalny i budynek administracyjny. Obecnie wiadomo o 2 zabitych i 6 rannych, ustalane są dalsze szczegóły” - napisał szef regionu.

Zaznaczył, że rosyjscy najeźdźcy nie są w stanie prowadzić uczciwej wojny między armiami, więc kontynuują ostrzał ludności cywilnej.

"Będzie kara!" - podkreślił Kirilenko.

Od 24 lutego wojska rosyjskie ostrzeliwały i niszczą kluczową infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi z użyciem artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-