Kijów otrzymał 12 terminali łączności satelitarnej Starlink

Kijów otrzymał 12 terminali łączności satelitarnej Starlink

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

13 marca do stolicy Ukrainy trafiło 12 terminali łączności satelitarnej Starlink.

Według Ukrinformu poinformował o tym mer Kijowa Witalij Kliczko w Telegramie.

„Urządzenia globalnego systemu satelitarnego Starlink są już w Kijowie. 2 zostało dostarczone przez Ministerstwo Transformacji Cyfrowej i Państwową Służbę Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji. Władimir i ja uzgodniliśmy dostawę 10 z naszymi międzynarodowymi partnerami i przyjaciółmi” – napisał Kliczko.

Jednocześnie wyjaśnił, że Starlink będzie działał na rzecz zapewnienia funkcjonowania infrastruktury krytycznej miasta i obrony stolicy.

Jak informował Ukrinform, 12 marca zainstalowano w Odessie pierwsze terminale łączności satelitarnej Starlink, które na Ukrainę dostarczył Elon Musk, aby zapewnić dostęp do Internetu satelitarnego w przypadku problemów z dostępem do tradycyjnej sieci internetowej.

Pierwsza partia satelitarnych stacji internetowych Starlink dotarła na Ukrainę 28 lutego. 9 marca Ukraina otrzymała drugą partię stacji Starlink od Elona Muska.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-