Walki na przedmieściach Kijowa: Siły Zbrojne Ukrainy zatrzymały natarcie wojsk rosyjskich pod Baryszewką

Walki na przedmieściach Kijowa: Siły Zbrojne Ukrainy zatrzymały natarcie wojsk rosyjskich pod Baryszewką

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Najbardziej niebezpieczne obszary to Żytomierz i Wyszgorod. Sytuacja jest napięta, ale pod kontrolą.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Miejskiej Administracji Państwowej Kijowa, powołując się na raport z dnia 13 marca Administracji Wojskowej Kijowa.

„Działania poszukiwawcze i kontrdywersyjne prowadzone są we wszystkich obwodach obwodu kijowskiego i w samym mieście. Walki toczyły się pod Baryszewką z kierunku Boryspola, wróg został zatrzymany, poniósł straty i zaniechał ofensywy. Całe terytorium rejonowe pozostaje pod naszą kontrolą” – głosi komunikat.

W osadach Irpień, Makarow, Borodzianka, Worzel odnotowano nocne ostrzały. Nie są systematyczne i jest to bardziej desperacja i bezsilność. Okupant może walczyć jedynie z bezbronną ludnością cywilną.

Z działań wroga możemy wywnioskować, że stanie na miejscu i ciągłe straty w sile żywej i sprzęcie demoralizuje go. Dlatego jego działania mają na celu rabowanie ludności cywilnej.

W Kijowie infrastruktura działa stabilnie. Nie odnotowano przerw w dostawach wody, energii elektrycznej i ciepła. Ponadto transport publiczny zapewnia bezpłatny przewóz pasażerów. Ważne jest, aby pamiętać: stacja metra Taras Szewczenko działa tylko jako schron.

Terytorialna oborona liczy już ponad 30 tysięcy osób, których liczba rośnie z dnia na dzień. „Wcześniej część ich personelu złożyła przysięgę na wierności narodowi ukraińskiemu. Wszystkich, którzy nadal chcą zapisać się do oddziałów ochotniczych, prosimy o kontakt z administracją rejonową miasta Kijowa” – czytamy w komunikacie.

Jak informowaliśmy, w stolicy Główny Humanitarny Sztab stworzył dwutygodniowy zapas niezbędnej żywności dla dwóch milionów mieszkańców Kijowa na wypadek blokady miasta.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-