Gabinet Ministrów zwiększył Fundusz Rezerwy Budżetu Państwa o 50 mld

Gabinet Ministrów zwiększył Fundusz Rezerwy Budżetu Państwa o 50 mld

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Gabinet Ministrów podjął decyzję o zwiększeniu Funduszu Rezerwy Budżetu Państwa o 50,8 mld UAH.

Premier Denys Szmyhal powiedział to w swoim przemówieniu, donosi korespondent Ukrinformu.

„Rząd podjął decyzję o zwiększeniu środków Funduszu Rezerwowego Budżetu Państwa o 50,8 mld UAH. Do Funduszu Rezerwowego skierowano środki ze wszystkich programów rozwojowych, których nie można zrealizować w czasie wojny” – powiedział Szmyhal.

Według niego ta decyzja pozwala szybko zaspokoić potrzeby sektora bezpieczeństwa i obronności. „Wczoraj żołnierzom przekazano 12,5 mld hrywien na dopłaty w czasie stanu wojennego. Również wczoraj decyzją rządu przeznaczono 3,9 mld hrywien na wyżywienie Sił Zbrojnych Ukrainy” – zaznaczył szef rządu.

Szmyhal poinformował również, że istnieje współpraca z partnerami na całym świecie. „Dziękujemy im za stałą pomoc wojskową. Z oczywistych względów nie będę precyzował, w czym konkretnie nam pomagają. Ale mogę powiedzieć, że z każdym dniem nasza armia staje się coraz silniejsza technicznie” – podkreślił premier.

Dnia 24 lutego prezydent rosji putin ogłosił rozpoczęcie inwazji na Ukrainę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-