Rosyjska kolumna czołgów zniszczona została w rejonie Czernihowa

Rosyjska kolumna czołgów zniszczona została w rejonie Czernihowa

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W rejonie Czernihowa ukraińscy żołnierze zniszczyli kolumnę czołgów wroga, przebijającą się do Kijowa.

O tym poinformowało dowództwo operacyjne Północ na swojej stronie na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Jednostki wojskowe i jednostki dowództwa operacyjnego Północ nadal z powodzeniem realizują zadania ochrony naszej ojczystej ziemi czernihowskiej przed „rosyjskimi wyzwolicielami”. Tym razem nie poszczęściło się jednostce pancernej, która miała na celu swobodne przejście przez naszych obrońców i skierować się w stronę stolicy Ukrainy. Po zaciętej bitwie wróg został praktycznie zniszczony, a czołgistom armii okupacyjnej nigdy nie było przeznaczone ujrzenie stolicy naszej Ojczyzny”  - podano w informacji

Jak informował Ukrinform, wczoraj, 12 marca, bombowiec Su-34 rosyjskich sił powietrznych został zestrzelony nad obwodem Czernihowskim.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-