Kijów jest przygotowany na ewentualne działania w przypadku blokady - KGGA

Kijów jest przygotowany na ewentualne działania w przypadku blokady - KGGA

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W stolicy Sztab Humanitarny utworzył dwutygodniowy zapas niezbędnej żywności dla dwóch milionów mieszkańców Kijowa na wypadek blokady miasta.

Według Ukrinformu, powiedział o tym wiceprzewodniczący Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej Walentyn Mondriewski, informuje służba prasowa Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej.

„Głównym zadaniem władz miasta jest zapewnienie każdemu mieszkańcowi Kijowa wszystkiego, co niezbędne i zapobieżenie katastrofie humanitarnej w Kijowie. Angażując w ten proces wszystkie służby miejskie, partnerów zagranicznych i ukraiński biznes, stworzyliśmy niezbędne zapasy i przygotowaliśmy się na ewentualne działania w przypadku blokady. Te 2 miliony mieszkańców Kijowa, którzy nie opuścili swoich domów, nie zostaną sami, jeśli sytuacja się pogorszy” – powiedział Mondriewski.

Zaznaczył, że dziś Centrum Humanitarne obsługuje najbardziej wrażliwe warstwy ludności i pomaga w logistyce detalicznej, aby mieszkańcy mogli kupić wszystko, czego potrzebują w już działających sklepach i aptekach.

„Władze miasta we współpracy z biznesem w ostatnich dniach dołożyły wszelkich starań, aby sklepy i apteki były otwarte, a ceny na przystępnym poziomie. Jesteśmy wdzięczni naszym ukraińskim i zagranicznym partnerom, którzy w jak najkrótszym czasie mogli zaopatrzyć duże i małe sklepy w niezbędny towar i zorganizowali ich niemal nieprzerwaną dostawę. Poza tym pensje i emerytury są wypłacane w stolicy, dlatego prosimy mieszkańców Kijowa, aby w miarę możliwości nie tylko kupowali wszystko, czego potrzebują w sklepach, ale także płacili za media, które również są w całości dostarczane” – podkreślił Mondriewski.

W stolicy działa transport publiczny, banki, stacje benzynowe i serwisy samochodowe. Wszystkie informacje o działających instytucjach (apteki, sklepy, stacje benzynowe itp.) można znaleźć w aplikacji Kijów Digital.

Jak informowaliśmy, noc 13 marca minęła w Kijowie spokojnie. Po godzinie policyjnej zaczęły działać sklepy i apteki.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-