W białoruskich miastach kostnice przepełnione są ciałami rosyjskich żołnierzy

W białoruskich miastach kostnice przepełnione są ciałami rosyjskich żołnierzy

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Szpitale w białoruskich miastach Homel, Mozyr, Narowla są przepełnione rannymi żołnierzami rosyjskimi, a kostnice ich ciałami.

Jak donosi Ukrinform, donosi o tym Radio Svaboda.

Zwraca się uwagę, że białoruscy lekarze podpisali porozumienie o nieujawnianiu takich informacji, w niektórych przypadkach grożono im zwolnieniem.

W zeszłym tygodniu do pociągów „Kolei rosyjskich” załadowano ciała rosyjskich wojskowych w Mozyrzu. Wynika to z faktu, że kostnice już są przepełnione trupami.

„Było nierealistycznie wiele trupów. Ludzie, którzy byli na stacji Mozyr, byli po prostu zszokowani liczbą zwłok załadowanych do pociągu. Ludzie zaczęli kręcić filmy, ale wojsko dogoniło ich i kazało je usunąć. We wsi Kamenka koło Mozyrza cmentarz był ogrodzony kordonem, nikogo tam nie wpuszczano, postawiono straż. Prawdopodobnie tam zaczęli grzebać Rosjan” – powiedział białoruskiej służbie Radia Wolność mieszkaniec Mozyrza.

Inna osoba powiedziała dziennikarzom, że szpital w Mozyrzu wciąż jest pełen rannych rosyjskich żołnierzy. Pracują z nimi wszyscy lekarze, nawet wąscy specjaliści. A tutejsi mieszkańcy nie mogą zrobić prześwietlenia - trafiają do szpitala dziecięcego.

Homelskie Centrum Medycyny Radiacyjnej przyjmuje rannych Rosjan od początku wojny rosji z Ukrainą. Pracują tam rosyjscy lekarze. Ranni trafiają również do szpitala w Kostiukowce (miasteczko 10 km od Homla), szpitala pogotowia ratunkowego i regionalnego szpitala klinicznego.

Mieszkańcy Homla mówili, że rannych Rosjan przewożono autobusami, zmarłych ciężarówkami. „Ciężarówkami ich zwłoki są przewożone na lotnisko, a stamtąd do rosji” – powiedział mieszkaniec Homla.

Dnia 24 lutego prezydent rosji putin ogłosił rozpoczęcie inwazji na Ukrainę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych.

Prowadzony jest ostrzał, m.in. z terytorium Białorusi.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-