Armia ukraińska zniszczyła już prawie 13 tysięcy rosyjskich najeźdźców – Zełenski

Armia ukraińska zniszczyła już prawie 13 tysięcy rosyjskich najeźdźców – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraińskie wojsko zabiło prawie 13 000 rosyjskich najeźdźców w ciągu 18 dni wojny rosji z Ukrainą, co jest większą stratą dla rosji niż w dwóch wojnach czeczeńskich – powiedział Prezydent Wołodymyr Zełenski w nagraniu wideo rozpowszechnianym w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Osiemnasty dzień agresji na pełną skalę, inwazji rosji na Ukrainę na pełną skalę. Prawie trzynaście tysięcy zabitych okupantów w 18 dni. To więcej niż w obu wojnach czeczeńskich. Rosja straciła tysiące sprzętu wojskowego, straciła 74 samoloty, 86 śmigłowców Rozumiemy, że jest ich więcej, ale nadal będziemy się bronić” – powiedział Zełenski.

Podkreślił, że Ukraina walczy bohatersko i nie poddaje się.

Jak wcześniej informowaliśmy, od początku wojny, według stanu na 13 marca, łączne straty bojowe rosyjskich najeźdźców wyniosły ponad 12 tys. siły roboczej, 374 czołgi, 74 samoloty i 86 śmigłowców.

24 lutego rosyjski prezydent putin wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, granatów rakietowych i pocisków balistycznych.

Stany Zjednoczone, Unia Europejska i inne kraje nałożyły sankcje na rosję jako agresora, którego międzynarodowa izolacja rośnie z dnia na dzień.

Międzynarodowy Trybunał Karny rozpoczął dokumentowanie i badanie zbrodni wojennych rosji na Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-