Ostrzał poligonu w Jaworowie - 35 zabitych, 134 rannych

Ostrzał poligonu w Jaworowie - 35 zabitych, 134 rannych

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W obwodzie lwowskim w wyniku ataku rakietowego na Międzynarodowe Centrum Sił Pokojowych i Bezpieczeństwa (IPSC), (poligon w Jaworowie) zginęło 35 osób, a 134 zostało rannych - poinformowała Lwowska Obwodowa Administracja Wojskowa w telegramie, donosi Ukrinform.

„O godzinie 12:00 prawie wszystkie pożary na terenie Międzynarodowego Centrum zostały wyeliminowane, technicy materiałów wybuchowych i inni specjaliści przeprowadzają inspekcję okolicy, demontując większość gruzu. Muszę jednak powiedzieć, że niestety straciliśmy więcej bohaterów: w wyniku ostrzału centrum pokojowego i bezpieczeństwa zginęło 35 osób” - powiedział szef lwowskiej OAW Maksym Kozyckyj.

Dodał, że w szpitalu przebywają kolejne 134 osoby z ranami o różnym stopniu zaawansowania.

Jak informowaliśmy, w nocy 13 marca rosyjscy najeźdźcy wystrzelili rakiety na Międzynarodowe Centrum Sił Pokojowych i Bezpieczeństwa w obwodzie lwowskim .

Nalot został przeprowadzony z Morza Czarnego i Azowskiego. Samoloty wystartowały z lotniska w Saratowie. W sumie najeźdźcy wystrzelili ponad 30 pocisków. Działał ukraiński system obrony powietrznej. Niektóre pociski zostały zestrzelone w powietrzu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-