Sztab Generalny odnowił dane o stratach wroga - zniszczono ponad 12 tysięcy rosyjskich żołnierzy, 374 czołgi i 74 samoloty

Sztab Generalny odnowił dane o stratach wroga - zniszczono ponad 12 tysięcy rosyjskich żołnierzy, 374 czołgi i 74 samoloty

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Od początku wojny, według stanu na 13 marca, łączne straty bojowe rosyjskich najeźdźców to ponad 12 tys. osób, 374 czołgi, 74 samoloty i 86 śmigłowców – napisała służba prasowa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Całkowite straty bojowe wroga od 24.02 do 13.03 wyniosły w przybliżeniu:

siły zbrojne - ponad 12 tysięcy osób,

czołgi - 374,

opancerzone wozy bojowe - 1226,

systemy artyleryjskie - 140,

wyrzutnie rakietowe - 62,

obrona powietrzna – 34

samoloty – 74

śmigłowce – 86

pojazdy – 600

lekkie łodzie motorowe – 3

zbiorniki paliwa – 60

bezzałogowe statki powietrzne – 7.

Jak wspomniano, dane są doprecyzowywane. Obliczenia komplikuje duża intensywność działań wojennych.

Jak informowaliśmy, rosyjski prezydent putin wypowiedział wojnę Ukrainie 24 lutego i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, granatów rakietowych i pocisków balistycznych.

Stany Zjednoczone, Unia Europejska i inne kraje nałożyły sankcje na rosję jako agresora, którego międzynarodowa izolacja rośnie z dnia na dzień.

Międzynarodowy Trybunał Karny rozpoczął dokumentowanie i badanie zbrodni wojennych Rosji na Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-