Stany pracują nad zapewnieniem Ukrainie potężniejszej obrony przeciwlotniczej – The Washington Post

Stany pracują nad zapewnieniem Ukrainie potężniejszej obrony przeciwlotniczej – The Washington Post

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Stany Zjednoczone współpracują z Europą, aby zapewnić Ukrainie silne zdolności obrony powietrznej po tym, jak nie powiodła się propozycja przekazania MiG-29 siłom ukraińskim.

Poinformował o tym The Washington Post w odniesieniu do urzędników administracji amerykańskiej, donosi Ukrinform.

Administracja Bidena, która jest pod presją rozszerzenia swojego arsenału broni dla Ukrainy w konflikcie z rosją, współpracuje z europejskimi sojusznikami w celu przyspieszenia dostarczania bardziej zaawansowanych systemów obrony powietrznej i innej broni do strefy wojny.

W szczególności informuje się o wstępnych rozmowach, które odbyły się dzień wcześniej w kontekście przygotowań do planowanego na przyszły tydzień wyjazdu sekretarza obrony USA do Europy. Wiadomo, że Lloyd Austin planuje odwiedzić Brukselę w celu odbycia spotkania z sojusznikami z NATO, a także Słowację, która wcześniej wraz z Polską i Rumunią deklarowała gotowość przekazania Ukrainie pomocy wojskowej.

Jednocześnie zwraca się uwagę, że Słowacja posiada system rakiet przeciwlotniczych S-300, który służy do zestrzeliwania wrogich samolotów i jest znany Ukraińcom.

Jak informował Ukrinform, w sobotę prezydent USA Joe Biden wydał memorandum w sprawie przyznania Ukrainie dodatkowej pomocy w wysokości 200 mln USD.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-