Zełenski - Wróg wejdzie do Kijowa, jeśli nas wszystkich zniszczy

Zełenski - Wróg wejdzie do Kijowa, jeśli nas wszystkich zniszczy

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uważa, że wojska rosyjskie będą mogły wejść do Kijowa tylko wtedy, gdy zniszczą wszystkich Ukraińców.

Powiedział to w wywiadzie dla zagranicznych mediów, odpowiadając na pytanie, czy istnieje możliwość wkroczenia rosyjskich najeźdźców do Kijowa, donosi Ukrinform.

Jeśli będą setki, tysiące ludzi i tysiące żołnierzy, którzy są teraz mobilizowani przez rosję i wszyscy oni przybędą w setkach lub tysiącach czołgów, to oni wejdą do Kijowa. Rozumiemy to. Jeśli zrobią „dywanowe bombardowanie” i po prostu zdecydują się wymazać pamięć historyczną całego regionu, historię Rusi Kijowskiej, historię Europy, oni wejdą do Kijowa. Jeśli nas wszystkich zniszczą, wejdą do Kijowa. Więc jeśli taki jest ich cel, niech wchodzą” – powiedział prezydent.

Ale w tym przypadku, powiedział, wróg będzie musiał żyć na tej ziemi sam i „dokładnie bez nas”. „Na pewno nie znajdą wśród nas przyjaciół” – podkreślił Zełenski.

24 lutego prezydent rosji władimir putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Rosyjskie wojska ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, masowo ostrzeliwują dzielnice mieszkalne ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, wielu wyrzutni rakiet i pocisków balistycznych.

Od początku wojny wróg próbuje zdobyć Kijów, ale Siły Zbrojne aktywnie odpierają wszelkie ataki.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny, ogłoszono powszechną mobilizację, kraj odpiera najeźdźców.

Ukraina złożyła też oficjalnie pozew przeciwko federacji rosyjskiej do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości ONZ w Hadze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-