W obwodzie zaporoskim żołnierze federacji rosyjskiej zmiażdżyli czołgiem samochód z dzieckiem

W obwodzie zaporoskim żołnierze federacji rosyjskiej zmiażdżyli czołgiem samochód z dzieckiem

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Na poboczu drogi między wsiami powiatu Orechowskiego rosyjscy wojskowi przejechali czołgiem Tawrię. W rezultacie zginęło dwóch dorosłych mężczyzn, a chłopiec spalił się w płonącym samochodzie.

Poinformowała o tym Dyrekcja Policji w obwodzie zaporoskim, informuje Ukrinform.

„Na drodze między wsiami Nesterianka i Mirnoje, powiat orechowski, obwód zaporoski, rosyjski czołg przejechał samochód Tawria. Na poboczu zatrzymał się pojazd z cywilami próbującymi opuścić strefę niebezpieczną. W rezultacie nieludzkiej zbrodnii, zginęło dwóch dorosłych mężczyzn i nieletni chłopiec, który spłonął w palącym się samochodzie” – czytamy w raporcie.

Policja obecnie identyfikuje ofiary. Departament Śledczy GUNP w obwodzie zaporoskim wszczął postępowanie karne z powodu przestępstwa określonego w części 2 art. 438 „Naruszenie prawa i zwyczajów wojennych” Kodeksu Karnego Ukrainy.

Jak informowaliśmy, od 24 lutego na Ukrainie trwa wojna z rosyjskim najeźdźcą. Według Prokuratury Generalnej w ciągu 16 dni wojny na Ukrainie zginęło 79 dzieci, a prawie 100 zostało rannych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-