W „najgorętszych” obszarach wróg jest wyczerpany i przeszedł do defensywy - Arestowicz

W „najgorętszych” obszarach wróg jest wyczerpany i przeszedł do defensywy - Arestowicz

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W największych kierunkach operacyjnych - Kijów, Czernihów, Sumy, Charków, Południe - wróg wyczerpał swoje siły i znajduje się w defensywie.

Poinformował o tym na briefingu doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ołeksy Arestowicz, donosi Ukrinform.

"Jest dobra wiadomość. Od dzisiejszego ranka możemy powiedzieć, że na największych obszarach operacyjnych wróg wyczerpał swoje ugrupowania atakujące i jest w defensywie. Dotyczy to kierunków  kijowskiego, czernihowskiego, sumskiego, charkowskiego, południowgo, gdzie siły wroga próbują iść naprzód, ale giną pod naszymi atakami” – powiedział Arestowicz.

Jedynym kierunkiem, w którym wróg próbuje taktycznie iść do przodu, jest według Arestowicza strefa OSP: Siewierodonieck, rejon Wołnowachy, rejon Mariupola.

„Nadszedł strategiczny punkt zwrotny, o którym mówił wczoraj prezydent. Nie możemy się bać, musimy być pełni nadziei. Ale musimy zrozumieć, że nie oznacza to końca wojny” – podsumował Arestowicz.

Jak informowaliśmy, dnia 24 lutego prezydent rosji putin ogłosił rozpoczęcie inwazji na Ukrainę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, systemów rakietowych i rakiet balistycznych.

Stany Zjednoczone, Unia Europejska i inne kraje nałożyły sankcje na rosję jako kraj agresor, którego międzynarodowa izolacja narasta z dnia na dzień.

Ukraina skierowała pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-