Ukraina zadała armii rosyjskiej największych strat od dziesięcioleci – Zełenski

Ukraina zadała armii rosyjskiej największych strat od dziesięcioleci – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Najeźdźcy rosyjscy ponoszą ogromne straty na Ukrainie, co jest największym ciosem dla armii rosyjskiej od dziesięcioleci - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski w przemówieniu wideo, donosi Ukrinform.

„Nasze Siły Zbrojne robią wszystko, aby pozbawić wroga jakiejkolwiek chęci kontynuowania wojny z Ukrainą. Straty wojsk rosyjskich są ogromne. Dynamika strat okupantów 17 dnia jest taka, że można śmiało powiedzieć, że jest to największy cios dla armii rosyjskiej od dziesięcioleci. Nie stracili nigdzie dotąd więcej w ciągu tylu dni” – powiedział szef państwa.

Przypomniał, że od początku inwazji 31 batalionowych grup taktycznych przeciwnika straciło zdolność bojową.

do niewoli

Według niego rosyjscy wojskowi poddają się już nie tylko pojedynczo, ale całymi grupami, a także grupami próbującymi opuścić terytorium Ukrainy do Rosji.

Prezydent podkreślił, że straty najeźdźców w możliwościach technicznych są po prostu imponujące: ponad 360 czołgów, 1205 pojazdów opancerzonych - i to nie licząc strat w bitwach tamtej nocy i poranka.

Ponadto, jak zauważył Zełenski, wróg stracił prawie 60 samolotów, ponad 80 śmigłowców i setki jednostek innego sprzętu, w tym najnowocześniejsze modele, z których Rosja jest dumna.

„Większość armii świata nie ma tyle wszystkiego, co wojska rosyjskie straciły podczas inwazji” – powiedział Zełenski.

Jak poinformował Ukrinform, prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział w wystąpieniu wideo , że działania rosyjskich najeźdźców są zrównane z działaniami terrorystów ISIS.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-