Grabieże, zakładnicy i egzekucje: najeźdźcy w Zaporożu zachowują się jak terroryści

Grabieże, zakładnicy i egzekucje: najeźdźcy w Zaporożu zachowują się jak terroryści

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W rejonie Zaporoża najeźdźcy rosyjscy stosują terrorystyczne metody walki: rabunki, branie zakładników i egzekucje.

Powiedział to w Telegramie pułkownik, przedstawiciel Obwodowej Administracji Wojskowej Zaporoża Iwan Arefiew, donosi Ukrinform.

„Wbrew normom międzynarodowego prawa humanitarnego wróg dokonuje rabunków, bierze zakładników i wykonuje egzekucje ludności cywilnej” – powiedział Arefiew w komentarzu wideo.

Na niektórych czasowo okupowanych terytoriach ludzie nadal wychodzą na wiece przeciw armii rosyjskiej, w związku z czym najeźdźcy stosują terrorystyczne metody walki, przeprowadzają ataki rakietowe i bombowe na infrastrukturę cywilną, osiedla, zastraszają miejscową ludność, prowadzą kampanie informacyjne i psychologiczne w w celu podważenia zaufania ludności do przedstawicieli władz państwowych i społeczności lokalnych, szerzą  dezinformację i biorą miejscową ludności jako zakładników.

Dziś, podczas wiecu poparcia dla porwanego burmistrza Melitopola, rosyjskie wojsko porwało osobę publiczną, uczestniczkę wieców proukraińskich, Olgę Gajsumową.

OWA apeluje do mieszkańców regionu Zaporoża z prośbą: jeśli usłyszycie syrenę, natychmiast zejdźcie do schronu. W końcu najeźdźcy dokonują ataków artyleryjskich i rakietowych na wiele osad regionu Zaporoża i ukraińskich miast.

Dnia 24 lutego prezydent rosji putin ogłosił rozpoczęcie inwazji na Ukrainę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, systemów rakietowych i rakiet balistycznych.

W kraju wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

Ukraina skierowała pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-