Po raz pierwszy od dziesięcioleci w Mariupolu zmarło dziecko z powodu odwodnienia – Zełenski

Po raz pierwszy od dziesięcioleci w Mariupolu zmarło dziecko z powodu odwodnienia – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W mieście Mariupol po raz pierwszy od dziesięcioleci, prawdopodobnie pierwszy raz od II wojny światowej, w wyniku katastrofy humanitarnej zmarło odwodnione dziecko – powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas przemówienia wideo, donosi korespondent Ukrinform.

„Mariupol to spokojne i pracowite miasto bez jakiejś wewnętrznej złośliwości. Było otoczone, zablokowane, specjalnie torturowane. Okupanci celowo odcięli komunikację. Celowo zablokowali dopływ żywności, wody, prądu. W Mariupolu po raz pierwszy od dziesięcioleci, chyba pierwszy raz od nazistowskiej inwazji, z powodu odwodnienia zmarło dziecko” – powiedział ukraiński szef państwa i zwrócił się do międzynarodowych partnerów: „Słuchajcie mnie dzisiaj, drodzy partnerzy! Dziecko zmarło z odwodnienia w 2022 roku!”.

Jak donosi Ukrinform, od 8 marca obrońcy Mariupola powstrzymują nieprzyjacielskie próby włamania się do miasta. W mieście wciąż brakuje oświetlenia, wody, gazu i komunikacji.

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Rosyjskie wojska ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, masowo ostrzeliwują dzielnice mieszkalne ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, wielu wyrzutni rakiet i pocisków balistycznych.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-