Po raz pierwszy od dziesięcioleci w Mariupolu zmarło dziecko z powodu odwodnienia – Zełenski

Po raz pierwszy od dziesięcioleci w Mariupolu zmarło dziecko z powodu odwodnienia – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W mieście Mariupol po raz pierwszy od dziesięcioleci, prawdopodobnie pierwszy raz od II wojny światowej, w wyniku katastrofy humanitarnej zmarło odwodnione dziecko – powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas przemówienia wideo, donosi korespondent Ukrinform.

„Mariupol to spokojne i pracowite miasto bez jakiejś wewnętrznej złośliwości. Było otoczone, zablokowane, specjalnie torturowane. Okupanci celowo odcięli komunikację. Celowo zablokowali dopływ żywności, wody, prądu. W Mariupolu po raz pierwszy od dziesięcioleci, chyba pierwszy raz od nazistowskiej inwazji, z powodu odwodnienia zmarło dziecko” – powiedział ukraiński szef państwa i zwrócił się do międzynarodowych partnerów: „Słuchajcie mnie dzisiaj, drodzy partnerzy! Dziecko zmarło z odwodnienia w 2022 roku!”.

Jak donosi Ukrinform, od 8 marca obrońcy Mariupola powstrzymują nieprzyjacielskie próby włamania się do miasta. W mieście wciąż brakuje oświetlenia, wody, gazu i komunikacji.

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Rosyjskie wojska ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, masowo ostrzeliwują dzielnice mieszkalne ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, wielu wyrzutni rakiet i pocisków balistycznych.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-