Walki toczą się w rejonie Kijowa, najtrudniejsza sytuacja jest w Irpieniu, Makarowie, Buczy i Borodziance

Walki toczą się w rejonie Kijowa, najtrudniejsza sytuacja jest w Irpieniu, Makarowie, Buczy i Borodziance

Ukrinform
W obwodzie kijowskim policja nadal służy w stanie wojennym, patrole zostały wzmocnione, Irpień, Makarow, Bucza i Borodianka pozostają terenami ciężkich walk.

Według Ukrinformu poinformowała o tym w Telegramie służba prasowa Narodowej Policji Ukrainy (NPU).

„Personel policji obwodu kijowskiego nadal broni Ojczyzny, przeciwdziała grabieżom i pomaga ludności. Według stanu na dzień 5 marca sytuacja w powiecie buczańskim pozostaje trudna. Były próby przebicia się wroga do Stojanki. Walki trwają. Najcięższe walki toczone są w rejonie Irpienia, Makarowa, Buczy i Borodianki” – czytamy w raporcie.

Należy zauważyć, że w rejonie Wyszgorodu wróg przeprowadził dwa naloty, a pocisk trafił w jednostkę wojskową NGU. Uszkodzony został przekaźnik łączności komórkowej w Mieżyhirii. Obecnie prowadzona jest ewakuacja mieszkańców Demidowa.

Z kolei dodano, że w rejonie Boryspola oddziały wroga prowadziły ostrzał obiektu wojskowego. Funkcjonariusze organów ścigania nadal sprawdzają informacje o możliwych grupach DRG.

Terytorium Browarszczyny jest pod kontrolą. W Rusanowie kilka budynków mieszkalnych zostało zniszczonych podczas ostrzału. Sytuacja jest spokojna w rejonie Białej Cerkwi i Obuchowa. Policja sprawdza informacje o wrogich radiolatarniach. Nadal pracujemy 24/7. Razem zwyciężymy” – powiedziano w policji.

Jak informowaliśmy, dnia 24 lutego rosyjski prezydent Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Wojska rosyjskie zabijają ludność cywilną, ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, pociski uderzają w ukraińskie domy.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-