Trzecia runda negocjacji między delegacjami Ukrainy i Rosji odbędzie się 7 marca - Arachamia

Trzecia runda negocjacji między delegacjami Ukrainy i Rosji odbędzie się 7 marca - Arachamia

Ukrinform
Delegacje ukraińska i rosyjska odbędą trzecią rundę rozmów w poniedziałek 7 marca.

Według Ukrinformu poinformował o tym na Facebooku uczestniczący w negocjacjach lider frakcji Sługa Narodu w Radzie Najwyższej Dawid  Arachamia.

„Trzecia runda rozmów odbędzie się w poniedziałek” – napisał.

Arachamia nie podała, gdzie będą się odbywać rozmowy ani jakie kwestie będą priorytetem dla ukraińskiej delegacji w trzeciej turze rozmów.

Jak informował Ukrinform, druga runda negocjacji odbyła się dnia 3 marca w Puszczy Białowieskiej. Doszli do porozumienia jedynie w sprawie organizacji korytarzy humanitarnych.

Przed spotkaniem doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak wymienił priorytetowe kwestie dla Kijowa: natychmiastowe zawieszenie broni, rozejm, humanitarne korytarze dla wywiezienia  ludności cywilnej ze zniszczonych lub ostrzeliwanych wsi i miast.

Dnia 5 marca Rada Miejska Mariupola ogłosiła po południu, że ewakuacja ludności cywilnej Mariupola została przełożona z powodu ostrzału przez wroga.

Szef donieckiej regionalnej administracji wojskowej Paweł Kirilenko powiedział w sobotę wieczorem, że około 400 kolejnych mieszkańców zostało ewakuowanych z Wołnowachy i okolicznych wsi w obwodzie donieckim.

Wcześniej Kirilenko poinformował, że w obwodzie donieckim z powiatu wołnowachskiego i Wołnowachy, według opublikowanej listy, dnia 4 marca według stanu na godzinę 20.00 ewakuowano 1464 cywilów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-