Obrońcy Odessy zestrzelili nad miastem rosyjski samolot

Obrońcy Odessy zestrzelili nad miastem rosyjski samolot

Ukrinform
Jednostka obrony przeciwlotniczej Sił Zbrojnych Ukrainy zniszczyła dnia 5 marca nad Odessą rosyjski samolot.

Serhij Bratczuk, przedstawiciel Sztabu Operacyjnego Odeskiej Obwodowej Administracji Wojskowej, poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Nasz system obrony przeciwlotniczej bardzo dobrze się sprawił. Według dowództwa operacyjnego OWA, jeden samolot wroga został zniszczony, gratulacje” – powiedział Bratczuk.

Wcześniej okazało się, że żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy zniszczyli także samolot wroga i cztery śmigłowce nad sąsiednim Mikołajowem.

Od dnia 24 lutego Ukraina jest w stanie wojny z rosyjskimi najeźdźcami.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-