Armia rosyjska nie dotarła do planowanych terytoriów, Siły Zbrojne utrzymują obronę – Zełenski

Armia rosyjska nie dotarła do planowanych terytoriów, Siły Zbrojne utrzymują obronę – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Armia rosyjska, która najechała Ukrainę, nie dotarła do planowanych terenów, tracąc 10 tys. żołnierzy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział to w wystąpieniu wideo , informuje Ukrinform.

„Zadajemy okupantom straty, których nie widzieli w swoich najgorszych snach. Armia rosyjska nie dotarła do planowanych obrzeży, ale dotarła do prawie 10 000 zabitych rosyjskich żołnierzy… To chłopcy w wieku 18-20 lat, bardzo młodzi, prawie dzieci żołnierze. Nie mogli im nawet wyjaśnić, do czego zmierzają i dlaczego znaleźli się na obcej ziemi. Rosja z pewnością mogłaby dać swoim ludziom coś innego niż śmierć” – powiedział Zełenski.

Podkreślił, że Siły Zbrojne Ukrainy zajmują wszystkie kluczowe obszary obrony: „Kontratakują okupantów pod Charkowem, bronią miasta. Trzymają Mikołajów, Kijów, trzymają Czernihów, Sumy i Donbas”.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, prowadząc masowy ostrzał ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, wielu wyrzutni rakiet i pocisków balistycznych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-