W obwodzie czernihowskim z powodu ostrzału wroga - 17 zabitych w ciągu doby

W obwodzie czernihowskim z powodu ostrzału wroga - 17 zabitych w ciągu doby

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W ciągu ostatnich 24 godzin rosyjskie samoloty systematycznie bombardują Czernihów.

Ostrzał zabił 17 osób i ranił 13 innych – napisała Czernihowska Obwodowa Administracja Wojskowa na Facebooku, informuje Ukrinform.

„W dniu 4 marca i w nocy 5 marca rosyjskie samoloty systematycznie bombardowały Czernihów, głównie dzielnice mieszkalne. Według informacji operacyjnych zakładów opieki zdrowotnej w wyniku ostrzału w ciągu dnia zginęło 17 osób. 13 osób zostało rannych”- czytamy w oświadczeniu.

Według Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w obwodzie w ciągu ostatnich 24 godzin wybuchło 29 pożarów. Spośród nich 22 - w sektorze mieszkaniowym, a 7 - w terenie. Podczas pożarów uratowano cztery osoby, jedna została ranna, a druga zginęła.

Ponadto, według „Chernihivoblenergo”, z powodu działań wojennych bez dostaw energii elektrycznej w obwodzie znajduje się około 200 miejscowości.

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Wprowadzono stan wojenny. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał dekret o powszechnej mobilizacji.

Ukraina oficjalnie złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-