Prezydent podziękował przyjaciołom Ukrainy - Nie czujemy się samotni

Prezydent podziękował przyjaciołom Ukrainy - Nie czujemy się samotni

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Wołodymyr Zełenski podziękował krajom, które wspierały Ukrainę od pierwszego dnia inwazji i podkreślił, że nasze państwo nie czuje się samotne.

Zełenski powiedział to w swoim wideo, donosi Ukrinform.

„Jestem również wdzięczny przyjaciołom, przyjaciołom naszego kraju, w NATO jest wiele krajów - naszych przyjaciół, naszych partnerów, najpotężniejszych partnerów. Tym, którzy pomagają naszemu krajowi nie patrząc na nic, na różne decyzje, od pierwszego dnia inwazji. I jestem pewien - do zwycięstwa. I dlatego nie czujemy się osamotnieni. Walczymy dalej, będziemy bronić naszego państwa, dzięki naszym bohaterom wyzwolimy naszą ziemię" - podkreślił Zełenski.

Jak donosił Ukrinform, Zełenski stwierdził, że odmawiając ustanowienia strefy zakazu lotów nad Ukrainą, kierownictwo NATO dało zielone światło dla dalszego bombardowania ukraińskich miast i wsi.

24 lutego Rosja rozpoczęła na pełną skalę inwazję na Ukrainę. Rosyjskie wojsko ostrzeliwuje cywilów, w tym zakazaną bronią, i używa cywilów jako „żywych tarcz”.

Ukraina złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze. Prokurator Karim Khan wszczął pełnoprawne śledztwo.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-