Prezydent zapewnił, że pozostaje w Kijowie

Prezydent zapewnił, że pozostaje w Kijowie

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Wołodymyr Zełenski pozostaje na swoim stanowisku w Kijowie.

Szef państwa powiedział to w wideo, które zamieścił na Instagramie, donosi Ukrinform.

„Co dwa dni pojawiają się informacje, że gdzieś uciekłem – z Ukrainy, z Kijowa, z Urzędu. Widzicie, jestem na miejscu. Tu jest Andrij Borysowycz (Jermak - red.). Nikt nigdzie nie uciekł - pracujemy. Uwielbiam biegać, ale teraz nie ma czasu na różne treningi cardio, więc pracujemy! Chwała Ukrainie!" - powiedział Zełenski.

24 lutego prezydent Rosji Putin ogłosił początek inwazji wojskowej na Ukrainę. Wojska rosyjskie zabijają ludność cywilną, ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę i domy. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-