Ukraina wzywa ludzi na całym świecie do wzięcia udziału w wiecach w dniach 5-6 marca i domagać się zamknięcia nieba

Ukraina wzywa ludzi na całym świecie do wzięcia udziału w wiecach w dniach 5-6 marca i domagać się zamknięcia nieba

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraina wzywa Ukraińców za granicą i cudzoziemców do marszu po światowych placach 5 i 6 marca, by domagać się, aby rządy zamknęły niebo nad Ukrainą.

Odpowiednie wideo zostało opublikowane przez Radę Najwyższą w telegramie, donosi Ukrinform.

„Ukraińcy na całym świecie – jest was 65 milionów! Setki milionów z was w ostatnich dniach stali się Ukraińcami z powołania ducha i sumienia! 5 i 6 marca udajcie się na place wszystkich miast świata i zażądajcie, aby rządy zamknęły niebo nad Waszą ojczyzną, bo chcą Wam odebrać ojczyznę!

24 lutego prezydent Rosji Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Rosyjskie wojska ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, granatów rakietowych i pocisków balistycznych.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

Ukraina oficjalnie złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-