Najeźdźcy ostrzelali wieś Markhaliwka w rejonie fastowskim i zabili troje dzieci

Najeźdźcy ostrzelali wieś Markhaliwka w rejonie fastowskim i zabili troje dzieci

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Pięć osób, w tym troje dzieci, zginęło podczas ostrzału w rejonie fastowskim w obwodzie kijowskim – donosi Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Telegramie, informuje Ukrinform.

Dziś około 15:24 we wsi. W wyniku ostrzału wybuchł pożar w ponad 8 prywatnych domach w Markhaliwce w rejonie fastowskim w obwodzie kijowskim.

Oddziały Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych ewakuowały spod gruzów dwoje dzieci.

O 16:55 ogień został ugaszony. W wyniku ostrzału zginęło pięć osób (w tym troje dzieci), a inna kobieta może jest jeszcze pod odłamkami.

Akcja ratownicza trwa nadal, zaangażowanych było 14 osób i 3 jednostki sprzętu Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Jak donosi Ukrinform, 4 marca w wyniku ostrzału we wsi Byszów w obwodzie kijowskim zginął cywil, a czterech zostało rannych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-