W ciągu ośmiu dni wojny od broni rosyjskich najeźdźców zginęło 28 dzieci, a 64 zostało rannych

W ciągu ośmiu dni wojny od broni rosyjskich najeźdźców zginęło 28 dzieci, a 64 zostało rannych

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Na Ukrainie w ciągu ośmiu dni wojny od broni rosyjskich najeźdźców zginęło 28 dzieci, a 64 innych zostało rannych - powiedziała Daria Herasymczuk, doradca Prezydenta Ukrainy ds. Praw Dziecka i Rehabilitacji Dzieci, informuje Ukrinform powołując się na Kancelarię Prezydenta.

„Szpitale położnicze, przedszkola i szkoły zostały zniszczone. Około półtora miliona dzieci znajduje się na obszarach dotkniętych ostrzałem i oblężonymi, w tym sieroty i dzieci niepełnosprawne, które potrzebują natychmiastowej pomocy” – powiedziała.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, granatów rakietowych i pocisków balistycznych.

W kraju wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

Ukraina złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-