Straty rosyjskich najeźdźców przekroczyły 9,1 tys. osób

Straty rosyjskich najeźdźców przekroczyły 9,1 tys. osób

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Łączna strata wojsk rosyjskich od początku ataku na Ukrainę wynosi około 9166 osób – napisał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Całkowite straty bojowe wroga od 24 lutego do 4 marca wynosiły w przybliżeniu - około 9166 osób" - napisano w oświadczeniu.

Odnotowano również, że wojska rosyjskie straciły 251 czołgów, 939 bojowych wozów opancerzonych, 105 systemów artyleryjskich, 50 MLRS, 18 sprzętu przeciwlotniczego, 33 samoloty (informacje do sprecyzowania), 37 śmigłowców (informacje do sprecyzowania), 404 pojazdy, 3 bezzałogowe statki powietrzne.

Sztab Generalny dodał, że obliczenia komplikuje duża intensywność działań wojennych.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał osiedli ukraińskich miast i wsi za pomocą artylerii, granatów rakietowych i pocisków balistycznych.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-