W pobliżu Browarów zniszczono cztery wozy bojowe piechoty wroga i dwa czołgi

W pobliżu Browarów zniszczono cztery wozy bojowe piechoty wroga i dwa czołgi

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraińskie wojsko zniszczyło 4 bojowe wozy piechoty wroga, 2 czołgi i zajęło 1 opancerzony wóz piechoty w kierunku Browarów w obwodzie kijowskim – napisał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, donosi Ukrinform.

„W okolicy Browarów rosyjski najeźdźca ma minus 4 bojowe wozy piechoty, 2 czołgi i plus jeden opancerzony pojazd piechoty w jednostce ukraińskiej" - czytamy w oświadczeniu.

Sztab Generalny dodał, że nieprzyjaciel ukrywał swój sprzęt wśród domów cywilów, rabując sklepy.

„Wścieka się, bo widzi swoje samochody, które stały się złomem i wie, że czeka go ten sam los” – napisał Sztab Generalny.

24 lutego na polecenie prezydenta kraju-agresora Władimira Putina Rosja rozpoczęła wojnę z Ukrainą. Wojska rosyjskie dziewiąty dzień z rzędu ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, a pociski wymierzone są w budynki mieszkalne. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-