Nalot wroga zniszczył szkołę w centrum Żytomierza

Nalot wroga zniszczył szkołę w centrum Żytomierza

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W centrum Żytomierza rosyjski nalot zniszczył budynek liceum miejskiego nr 25 – poinformował mer Żytomierza Serhij Suchomłyn w wideo, donosi Ukrinform.

„Rakieta i bomba (uderzenie – przyp. red.) właśnie zostały zadane. O ofiarach i ofiarach nieco później. W rzeczywistości połowa szkoły została zniszczona. Trwają operacje ratunkowe – powiedział Suchomłyn.

Liceum Miejskie nr 25 znajduje się w pobliżu centralnej części miasta i budynków Obwodowej Administracji Państwowej i Rady Miejskiej.

Jak donosi Ukrinform, w nocy 2 marca rosyjscy okupanci wystrzelili w Żytomierzu trzy pociski, które uszkodziły dzielnicę mieszkaniową, gazociąg, szpital miejski nr 2, regionalne centrum okołoporodowe, Żytomierz Wojskowy Instytut. SP Królowa i sklepy.

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Rosyjskie wojska ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, a pociski uderzają w domy.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

Ukraina oficjalnie złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-