Naloty na Czernihów - liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 28

Naloty na Czernihów - liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 28

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W wyniku rosyjskich nalotów na Czernihów zginęło 28 osób – napisał szef czernihowskiego ODA Wiaczesław Czaus w Telegramie.

„DSNS informuje: w wyniku nalotów rosyjskich samolotów na Czernihów zginęło dziś 28 osób, a 18 zostało rannych. Ratownicy nadal pracują" - napisał szef ODA.

Według burmistrza Czernihowa Władysława Atroszenko, oprócz osiedla w centrum miasta, nieprzyjaciel doszczętnie zniszczył dwie szkoły w rejonie Podusiwki - №18 i №21. W wyniku ataku, według wstępnych danych, zginęło czterech wojskowych i dwóch cywilów.

Jak informowaliśmy, 3 marca rosyjskie samoloty dokonały ataku na budynki mieszkalne w centrum Czernihowa.

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, granatów o napędzie rakietowym i pocisków balistycznych. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-