Jak ostrzelali Rosjanie z artylerii przedszkole w Ochtyrce

Jak ostrzelali Rosjanie z artylerii przedszkole w Ochtyrce

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Szef sumskiej obwodowej administracji państwowej (ODA) Dmytro Żywycki opublikował zdjęcie przedszkola w Ochtyrce ostrzelanego przez rosyjskich najeźdźców w pierwszych dniach wojny.

Umieścił zdjęcie pod postem na swoim Facebooku, donosi Ukrinform.

„Ochtyrka. Przedszkole. 25 lutego Rosjanie ostrzeliwali je z artylerii. Zginęło pięciu dorosłych i dwoje dzieci. Jedno dziecko zginęło na miejscu, drugie było reanimowane, ale też zginęło” – napisał Żywycki.

Według szefa sumskiej obwodowej administracji państwowej (ODA), po ostrzale przedszkolq do szpitala trafiło łącznie pół setki osób, w tym kobiety i dzieci.

„Wszyscy to cywile z Ochtyrki, którzy uciekli do piwnicy przedszkola, aby ukryć się przed rosyjskim ostrzałem” – powiedział Żywycki.

Jak wcześniej informowaliśmy, 25 lutego w Ochtyrce w obwodzie sumskim ostrzelano obszar mieszkalny. Pociski trafiły w przedszkole i schron przeciwbombowy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-