Daniłow - Najgorętszym obszarem dnia jest Odessa. Tutaj wróg spotyka się z ogniem i barykadami

Daniłow - Najgorętszym obszarem dnia jest Odessa. Tutaj wróg spotyka się z ogniem i barykadami

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Siódmego dnia wojny z agresywnym państwem terrorystycznym Rosji, straż graniczna 5 Oddziału Granicznego wraz z jednostkami Sił Zbrojnych Ukrainy wkroczyli na granicę państwową Ukrainy w okolicy Sum - napisał sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow na Facebooku, donosi Ukrinform.

Według niego, żołnierze Państwowej Straży Granicznej Ukrainy wykonują doskonałe zadania bezwzględnego niszczenia wroga.

„Drugą dobrą wiadomością jest to, że rosyjski rząd szybko zbliża się do trybunału w Hadze. Z każdym strzałem i rozkazem wydłuża się ława, a wyroki rosną. To bezprecedensowe wydarzenie w historii świata, kiedy dane o rosyjskich zbrodniach zostały przekazane do sądu jednocześnie przez 39 krajów. Tragiczną ilustracją przyszłości Ukrainy przeciwko Rosji będzie Sobór Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Charkowie, który przetrwał II wojnę światową, ale został trafiony rosyjskim pociskiem w 2022 roku, oraz Babi Jar, który został trafiony rosyjskimi pociskami. Niestety w tomach oskarżeń będzie więcej niż jedna strona takich ilustracji” - podkreślił sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

Jak zauważył Daniłow, w ciągu dnia wojska rosyjskie nie zdążyły znacząco posunąć się w żadnym z kierunków, ofensywa została zatrzymana.

Kierownictwo Białorusi jest coraz bardziej ugruntowane jako wspólnik terrorystycznego państwa Rosji. Terytorium białoruskie, a według niektórych źródeł, i jego siły zbrojne są wykorzystywane w wojnie z Ukrainą.

„Zdając sobie sprawę z fiaska planu Barbarossy 2022 i w obliczu wysoce skutecznych działań ukraińskiego wojska i OT, Kreml zmienił swoją taktykę, przeprowadzając zmasowane ostrzały dzielnic mieszkalnych i infrastruktury cywilnej w dziesiątkach miast, takich jak Kijów, Czernihów, Chersoń i Charków w szczególności z użyciem broni zakazanej Konwencją Genewską. Taktyka nocna rosyjskiego ostrzału dzielnic mieszkalnych dużych miast stała się powszechna” - powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

Według Daniłowa „najgorętszym celem dnia jest Odessa. Ale tutaj, podobnie jak na całej Ukrainie, okupanta nikt nie wita kwiatami, ale ogniem, barykadami i koktajlem „Mołotowa”. Odessa to Ukraina! Podejmowane są środki do identyfikacji i zniszczenia wroga.

Siły rosyjskie są zdemoralizowane, a siły ukraińskie stają się coraz bardziej zmotywowane.”

„I jeszcze jedno ważne wydarzenie minionego dnia – podpisanie dekretu Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o utworzeniu Komendy Koordynacyjnej ds. Humanitarnych i Społecznych. Żaden Ukrainiec nie będzie zostawiony sam sobie. Pomoc jest dostępna dla wszystkich, którzy jej potrzebują” - powiedział Daniłow.

Jak podał Ukrinform, w rejonie Sum zatrzymano 27 rosyjskich żołnierzy. Są podejrzani o naruszenie integralności terytorialnej i nienaruszalności Ukrainy (część 2 art. 110 kodeksu karnego Ukrainy). Za pomocą sprzętu wojskowego 24 lutego o godzinie 4 rano z terytorium Federacji Rosyjskiej przekroczyli nielegalnie granicę Ukrainy i przystąpili do walki z żołnierzami Sił Zbrojnych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-