Ambasador RP pokazał, jak teraz mieszka w Kijowie

Ambasador RP pokazał, jak teraz mieszka w Kijowie

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki podzielił się szczegółami ze swojego życia w Kijowie po nocnych bombardowaniach.

Według Ukrinformu dyplomata opublikował zdjęcie na Twitterze.

„Smacznego, Kijów!” - napisał Cichocki obok zdjęcia ze swoim śniadaniem, na którym widać pół bochenka chleba i sało.

Jak donosi Ukrinform, w nocy 3 marca wojska rosyjskie ostrzelały Kijów. Według wstępnych informacji wrogie cele powietrzne zostały zestrzelone przez obronę powietrzną.

W dniu wojny Rosji z Ukrainą polskie MSZ deportowało dyplomatów z konsulatów w Charkowie i Odessie, ale poinformowało, że ambasada w Kijowie i konsulat we Lwowie pozostały.

24 lutego na polecenie prezydenta agresora Władimira Putina Rosja rozpoczęła wojnę z Ukrainą. Rosyjskie wojska już ósmy dzień z rzędu ostrzeliwują i niszczą infrastrukturę, a pociski uderzają w budynki mieszkalne. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-