Od początku inwazji na Ukrainę straty rosyjskich najeźdźców to 5840 osób - Sztab Generalny Sił Zbrojnych

Od początku inwazji na Ukrainę straty rosyjskich najeźdźców to 5840 osób - Sztab Generalny Sił Zbrojnych

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Od początku rosyjskiej inwazji szacowana strata najeźdźcy to 5840

Według Ukrinformu Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym na Facebooku.

Należy zauważyć, że łączne straty bojowe wroga od 24 lutego do 2 marca wynoszą w przybliżeniu: personel - ponad 5 tysięcy 840 osób, czołgi - do 211, bojowe wozy opancerzone - 862, systemy artyleryjskie - 85, MLRS - 40 , obrona powietrzna - 9, samoloty - 30 szt., śmigłowce - 31 szt., samochody - 355, lekkie łodzie motorowe - 2 szt., zbiorniki z paliwem - 60, UAV - poziom operacyjny i taktyczny - 3.

Dane są aktualizowane. Obliczenia komplikuje duża intensywność działań wojennych.

Jak donosi Ukrinform, Ministerstwo Obrony zwraca się do Ukraińców, aby w jak największym stopniu opierali się próbom rosyjskich okupantów uzupełnienia wyczerpanych zapasów paliwa, amunicji i żywności.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-