W Chersoniu podczas ostrzału dwa pociski trafiły w wieżowce, są ofiary

W Chersoniu podczas ostrzału dwa pociski trafiły w wieżowce, są ofiary

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W Chersoniu wróg wystrzelił rakiety w dwa dziewięciopiętrowe budynki.

Według wstępnych danych cztery osoby zostały ranne – donosi Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Telegramie, informuje Ukrinform.

"1 marca o godzinie 10:53 w Chersoniu rakiiety uderzyły w dwa dziewięciopiętrowe budynki mieszkalne, niszcząc mieszkania na 2 i 3 piętrze oraz podpalając jeden z budynków, raniąc cztery osoby" - czytamy w komunikacie.

Ratownicy dodali, że pożar został ugaszony, ale nastąpił wyciek gazu.

Jak poinformował Ukrinform, ostrzał budynków mieszkalnych odbywał się w domu w dzielnicy Tawrija w Chersoniu.

Mieszkańcy Chersoniu proszeni są o pobyt w schronach, sytuacja jest wyjaśniana. Chersońskie wojsko rosyjskie - w okręgu Szumen słychać strzały na terenie HBK. Agresor chwyta cywilów.

24 lutegogo prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Wojska rosyjskie strzelają i niszczą kluczową infrastrukturę, pociski uderzają w budynki mieszkalne. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-