Odnotowano co najmniej sześć ofiar nalotu na centralny plac Charkowa, są ofiary

Odnotowano co najmniej sześć ofiar nalotu na centralny plac Charkowa, są ofiary

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W wyniku nalotu przeprowadzonego dziś przez wojska wroga na Placu Wolności w Charkowie co najmniej sześć osób zostało rannych, w tym jedno dziecko, a liczba ofiar śmiertelnych jest ustalana - poinformowała w Telegramie Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy, donosi Ukrinform.

"Wstępne informacje. W wyniku ostrzału budynku Charkowskiej Obwodowej Administracji Państwowej rannych zostało 6 osób, w tym 1 dziecko. Liczba zabitych jest wyjaśniana" - czytamy w oświadczeniu.

Odnotowano, że pożar na dachu opery został wyeliminowany.

Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych -pracuje ponad 40 osób i 7 jednostek sprzętu.

Jak podał Ukrinform, w wyniku nalotu na centralny plac Charkowa - Plac Wolności - uszkodzeniu uległy budynki administracji obwodowej, opera, filharmonia, a także budynki mieszkalne.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-