Obrońcy na wschodzie stali się barierą nie do pokonania dla wojsk rosyjskich – Minister Obrony

Obrońcy na wschodzie stali się barierą nie do pokonania dla wojsk rosyjskich – Minister Obrony

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraińscy obrońcy na wschodzie stali się barierą nie do pokonania dla wojsk rosyjskich, znacznie demoralizując wroga - napisał minister obrony Ołeksij Reznikow w oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Dzięki heroizmowi naszych obrońców otwierają się nowe fronty, na których wróg ponosi straty. Chcę uczcić naszych chłopców i dziewczęta na wschodzie. Stali się barierą nie do pokonania dla wroga, co strasznie go demoralizuje – powiedział.

Reznikow powiedział też, że setki tysięcy ludzi w Rosji dowiedziało się już, że władze ich okłamują, że nie ma „operacji specjalnej”, ale jest „normalna wojna”, w której zginęły tysiące Rosjan.

Minister zaznaczył, że z każdą godziną narasta opór wobec wojny w Rosji.

„W dzisiejszych czasach Ukraińcy pokazują Rosjanom, jak wolni ludzie różnią się od niewolników, a obywatele różnią się od zniewolonych przez tyranów. Ci, którzy od lat mają obsesję na punkcie wściekłego maniaka, są teraz skazani na dziesięciolecia odkupienia. Ukraina wygra!” – podkreślił Reznikow.

Rosja rozpoczęła wojnę z Ukrainą 24 lutego na rozkaz prezydenta Władimira Putina. Szósty dzień z rzędu rosyjskie wojska ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, a pociski wymierzone są w budynki mieszkalne. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-