Nalot na Charków - zniszczone teatry, gmach obwodowej administracji państwowej i pięciopiętrowe budynki

Nalot na Charków - zniszczone teatry, gmach obwodowej administracji państwowej i pięciopiętrowe budynki

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Atak lotniczy rosyjskiego agresora w centrum Charkowa uszkodził budynki administracji obwodowej, operę, filharmonię, a także budynki mieszkalne – napisało na Facebooku centrum prasowe Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy, informuje Ukrinform.

"Według wstępnych informacji odnotowano trafienia w budynku Charkowskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Operze, Filharmonii i części osiedla (głównie 4-5-piętrowe budynki mieszkalne)" - czytamy w komunikacie.

Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych nie może być podłączona do pracy ze względu na ostrzał. Mieszkańcy Charkowa proszeni są o nie opuszczanie schronów.

Jak informowaliśmy, wrogowie rozpoczęli nalot na centralny plac Charkowa - Plac Wolności.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-